10% rabatu na zakup tuszy do drukarek w sklepie stacjonarnym

Odkryj klasyfikacje jakości odnowionych laptopów z firmą OLMAR IT. Laptopy Poleasingowe ABCD.

laptopy poleasingowe klasy abcd
Share it

Laptopy poleasingowe – Klasy jakości A,B,C,D ?

Od ponad 20 lat zajmujemy się sprzedażą i serwisem laptopów poleasingowych.  O ile kiedyś nienasycony rynek wchłaniał każdy komputer przenośny, który tylko się pojawiał obecnie mnogość poleasingowego sprzętu spowodowała, że potrzebna jest klasyfikacja jakości.

Klient decydujący się na laptop używany czy poleasingowy musi mieć świadomość, że laptop laptopowi nie równy. 

Portale aukcyjne kuszą tysiącami ofert w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Czy jednak niska cena idzie w parze z jakością zakupionego sprzętu?

Nie zawsze.

Lakoniczny opis aukcji. „Laptop sprawny, na obudowie widoczne rysy eksploatacyjne” to nieraz mało precyzyjne określenia, a niewyraźne zdjęcia, potrafią wprowadzić w błąd kupującego.

Aby uniknąć tego typu sytuacji na laptopy poleasingowe czy komputery używane wprowadzono klasy jakości, które określają do jakiej grupy można zaszeregować oferowany przez sprzedającego sprzęt.   

 

Klasy jakości – o co w tym chodzi?

Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Sprzęt poleasingowy przychodzący do naszej firmy sprawdzany jest pod kątem technicznym, Serwisanci sprawdzają poprawność działania wszystkich komponentów, stan zużycia oraz wygląd zewnętrzny każdego laptopa, komputera, monitora czy drukarki.

Na podstawie oceny serwisu przydzielana jest odpowiednia klasa jakości sprzętu IT który oferowany jest później do dalszej sprzedaży.

W trosce o to aby klienci mieli pewność, że kupują towar najwyższej jakości wyróżniamy następujące klasy:

Klasa A.

Laptopy i komputery poleasingowe w 100% sprawne. Widoczne bardzo niewielkie ślady eksploatacyjne w postaci drobnych rysek na obudowie.

Matryca i klawiatura laptopa zakwalifikowanego do klasy A jest wolna od wad, w postaci rysek, otarć i „duszków”.

Sprzęt komputerowy z klasy A poddany jest przez nas gruntownym testom serwisowym, czyszczony i jako 100% sprawny oferowany do sprzedaży z pełną gwarancją.

 

Klasa B.

Laptopy i komputery poleasingowe które znajdują się w klasie B są w 100% sprawne technicznie. Posiadają niewielkie ślady eksploatacyjne, niewielkie uszczerbki obudowy, na matrycy możliwy jest pojedyńczy badpixel, czy duszek nie przeszkadzający w eksploatacji.

Laptop z klasy B są wyraźnie tańsze od ich odpowiedników z klasy A i przez to godne Państwa uwagi.

Na sprzęt pochodzący z klasy B udzielamy pełnej gwarancji.

Podobnie jak w przypadku  klasy A laptopy oraz komputery poleasingowe przechodzą proces sprawdzania oraz czyszczenia w naszym serwisie komputerowym.

 

Klasa C.

Laptopy uzywane oraz komputery poleasingowe z klasy C posiadają widoczne niedoskonałości wizualne i mogą nie być w 100% sprawne technicznie.

 

Uszczerbki obudowy, luźne zawiasy, linie bądź ubytki na matrycy, nie działające USB to najczęściej spotykane wady ww. sprzętu. 

Laptopy z klasy C są pobieżnie testowane przez nasz serwis. Z powodu niskiej ceny nie dyskwalifikuje to ich jednak z dalszej sprzedaży i znajdą na pewno swoich amatorów, np do pracy w trudnych warunkach typu warsztat samochodowy czy plac budowy.

Klasa D.

Klasa D to sprzęt, który posiada duże wady wizualne i jest niesprawny technicznie. Kupno laptopa z klasy D może być sensowne, np w celu pozyskania części do naprawy uszkodzonego laptopa.

 

Posiadamy olbrzymi wybór laptopów i komputerów stacjonarnych.

W ofercie mamy również monitory, drukarki, projektory.

Odwiedź nasz sklep internetowy,   OLX oraz Allegro.

Zakupów można dokonać również stacjonarnie.

Olmar IT Sklep komputerowy.

95-035 Ozorków

ul. Starzyńskiego 33

tel 513-027-516

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowych postach
MEGA OFERTA
Tusze do drukarek 10% taniej
Ostatnie artykuły
Shopping Cart