10% rabatu na zakup tuszy do drukarek w sklepie stacjonarnym

Najlepszy laptop do pracy z tekstem – Poradnik użytkownika

Najlepszy laptop, laptop do pracy z tekstem
Share it
najlepszy laptop do pracy z tekstem, laptop do pisnaia, laptop dla copywrightera, laptop dla dziennikarza, laptop dla pisarza, laptop do nauki, laptop do szkoły, notebook do pisania, notebook dla dziennikarz, notebook, macbook, apple, klawiatura wyspowa, matryca full hd, klawiatura numeryczna, apple, ms office, edytor tekstu, maszyna do pisania, pismo, wydruk, drukarka, drukarki, komputer stacjonarny, komputery, #komputery poleasingowe, #sklep komputerowy, 5.1, 7.1, Aleksandrów Łódzki, audio, creative, dobre laptopy, gdańsk, kalisz, karta dźwiękowa, karta muzyczna, katowice, kępno, komputer biznesowy, komputer do biura, komputer do firmy, komputer do gier, komputer do grafiki, komputer do gromadzenia danych, komputer do komunikacji, komputer do nauki, komputer do obliczeń, komputer do pisania, komputer do pracy, komputer do zabawy, Komputer poleasingowy, komputer przenośny, komputer stacjonarny, komputery biurowe, Konstantynów, kraków, laptop do biura, laptop do firmy, laptop do gier, laptop do grafiki, laptop do internetu, laptop do nauki, laptop do pracy, laptop do projektowania, laptop do tekstów, laptop do zabawy, laptopy do nauki, laptopy do pracy, laptopy nowe, laptopy poleasingowe, Laptopy używane, lodz, lublin, Łęczyca, najtansze laptopy, notebook, olmar it, opole, ostrzeszów, Ozorkow, pabianice, poznan, rybnik, rzeszów, sb, serwis komputerowy, serwis laptopow, sklep internetowy, sound blaster, szczecin, Tanie laptopy, ultrabook, usb, warszawa, wrocław, Zgierz

Najlepszy laptop do pracy z tekstem – Poradnik użytkownika. 

Pierwotnym sposobem przekazywania sobie informacji była mowa.

Odkąd wynaleziono pismo ludzie ułatwiają sobie publikacje wymyślonych przez siebie treści.

3000 lat temu pismo obrazkowe przekazywało sprawozdania urzędników, modlitwy, historyczne treści.

Posługiwali sie nimi Summerowie, Egipcjanie.

Hieroglify były jednym z pierwszych sposobów zapisywania tekstów.

W końcu zaczęto zapisywać teksty przy pomocy liter.

Wynaleźli je Fencjanie, a później przejeli ten sposób zapisu Grecy, a na końcu Rzymianie.

Równolegle powstawał alfabet Chiński i Japoński.

Z  upływem lat powstał alfabet łaciński- nazwa pochodzi od języka łacińskiego.

Z czasem wynaleziono papier a właściwie początkowo zwoje papirusu, na których zdecydowanie łatwiej bylo zaspisywać treści.

Coraz obszerniejsze publikacje, księgi, kroniki spisywane przez kronikarzy i archiwistów zaczęły być „publikowane” na coraz szerszą skale.

Początki druku w Chinach, około 14-15wieku powstała maszyna drukarska z wymienną czcionką – do czego przysłużył się Gutenberg.

Od czasu powstania maszyny drukarskiej słowo pisane zaczęło być coraz to bardziej popularne.

Drukowano Biblie i kroniki, które pisanie były aby upamiętnić historie.

W końcu maszyny do pisania zagościły w domach.

Ludzie, który zajmowali sie pisarstwem mieli je i korzystali nader często.

 

maszyna do pisania, #komputery poleasingowe, #sklep komputerowy, 5.1, 7.1, Aleksandrów Łódzki, audio, creative, dobre laptopy, gdańsk, kalisz, karta dźwiękowa, karta muzyczna, katowice, kępno, komputer biznesowy, komputer do biura, komputer do firmy, komputer do gier, komputer do grafiki, komputer do gromadzenia danych, komputer do komunikacji, komputer do nauki, komputer do obliczeń, komputer do pisania, komputer do pracy, komputer do zabawy, Komputer poleasingowy, komputer przenośny, komputer stacjonarny, komputery biurowe, Konstantynów, kraków, laptop do biura, laptop do firmy, laptop do gier, laptop do grafiki, laptop do internetu, laptop do nauki, laptop do pracy, laptop do projektowania, laptop do tekstów, laptop do zabawy, laptopy do nauki, laptopy do pracy, laptopy nowe, laptopy poleasingowe, Laptopy używane, lodz, lublin, Łęczyca, najtansze laptopy, notebook, olmar it, opole, ostrzeszów, Ozorkow, pabianice, poznan, rybnik, rzeszów, sb, serwis komputerowy, serwis laptopow, sklep internetowy, sound blaster, szczecin, Tanie laptopy, ultrabook, usb, warszawa, wrocław, Zgierz
maszyna d pisania

Odkąd komputery zagościły w naszych domach, powszechne stało się komputerowe skladanie tekstów oraz technologie ich wydruku.

Coraz to nowocześniejsze komputery osobiste, drukarki, coraz to bardziej rozbudowane edytory tekstu.

Obecnie używamy komputerów PC opartych na platformie Windows oraz komputerów Apple. W obydwu przypadkach bardzo popularnym edytorem tekstu jest Word z  pakietu Microsoft Office.

 

edytor tekstu, edycja tekstu, microsoft office, #komputery poleasingowe, #sklep komputerowy, 5.1, 7.1, Aleksandrów Łódzki, audio, creative, dobre laptopy, gdańsk, kalisz, karta dźwiękowa, karta muzyczna, katowice, kępno, komputer biznesowy, komputer do biura, komputer do firmy, komputer do gier, komputer do grafiki, komputer do gromadzenia danych, komputer do komunikacji, komputer do nauki, komputer do obliczeń, komputer do pisania, komputer do pracy, komputer do zabawy, Komputer poleasingowy, komputer przenośny, komputer stacjonarny, komputery biurowe, Konstantynów, kraków, laptop do biura, laptop do firmy, laptop do gier, laptop do grafiki, laptop do internetu, laptop do nauki, laptop do pracy, laptop do projektowania, laptop do tekstów, laptop do zabawy, laptopy do nauki, laptopy do pracy, laptopy nowe, laptopy poleasingowe, Laptopy używane, lodz, lublin, Łęczyca, najtansze laptopy, notebook, olmar it, opole, ostrzeszów, Ozorkow, pabianice, poznan, rybnik, rzeszów, sb, serwis komputerowy, serwis laptopow, sklep internetowy, sound blaster, szczecin, Tanie laptopy, ultrabook, usb, warszawa, wrocław, Zgierz
microsoft office

Tyle tytułem przydługiego wstepu.

Wrócmy jednak do sedna sprawy.

Pisaliśmy o tym, że komputery są powszechnie wykorzystywane do pisania i edycji tekstów.

Z upływem lat ludzie zapragnęli mieć możliwość użytkowania komputera w róznych miejscach.

W domu, w pracy, na wakacjach.

Przemieszczali się a komputer stacjonarny z uwagi na wagę oraz gabaryty nie był najwygodniejszy do zabierania go w podróż.

Powstały pierwsze komputery przenośne.

 

Jaki komputer przenośny – najlepszy laptop do pracy z tekstem?

Poniżej przedstawiamy kilka kryteriów jakie są istotne w wyborze laptopa dla copywrightera, dziennikarza, bądź człowieka który ze słowem pisanym ma wiele wspólnego.

Po pierwsze – ekran – przekątna notebooka, laptopa 15,6″ zapewni wygodę użytkowania w różnych warunkach. Do tego matryca o rozdzielczości Full HD, oraz niebłyszczący, matowa, nieodbijająca światła.

Po drugie – wygodna, pełnowymiarowa klawiatura, najlepiej z blokiem klawiszy numerycznych, oraz układem klawiszy QWERTY. Miło by było jak by była podświetlana.

Po trzecie – minimalna wydajność zapewniająca komfort użytkowania w aplikacjach to procesor Intel i5, 8gb pamięci RAM, dysk SSD.

Po czwarte – długo działająca bateria – w przypadku, kiedy chcemy użytkować laptopa z dala od źródła zasilania, dobrze by było aby działała minimum kilka godzin. Programy do edycji tekstów nie są zbyt energożerne zatem, nasz laptop z powodzeniem zadziała w planie zasilania ustawionym na umiarkowane zapotrzebowanie na wydajność i prąd.

Po piąte – na pewno zdecydowana większość użytkowników chciała by mieć możliwość zapisu i odczytu swoich tekstów na podręcznej pamięci Pendrive podpiętej pod USB. USB 3.0 to standard, który to umożliwi.

Po szóste – Obecnie komputer bez dostępu do internetu jest bezużyteczny. zatem wifi, i opcjonalnie wbudowany modem LTE /5G daje nam stałą możliwość kontaktu ze światem.

Każdy użytkownik ma swoją indywidualną opinię dotyczącą wyboru właściwego pod swoim kątem laptopa. Te kilka kryteriów jednak pozwoli wam poznać jakimi kryteriami podczas wyboru można się kierować.  

 

Polecamy do prac biurowych laptopy poleasingowe, a w szczególności laptopy firmy Apple, za ich bardzo wygodną klawiaturę oraz ponadprzeciętną matrycę w technologii Retina.

Odwiedź nasz sklep internetowy i zapoznaj się z pełną ofertą. Znajdziesz tam laptopy poleasingowe, laptopy do pracy biurowej, laptopy do nauki, komputery stacjonarne, komputery do biura, AIO, monitory, drukarki oraz olbrzymią bazę podzespołów i akcesoriów komputerowych.

Nasze produkty można kupić również korzystając z portalu aukcyjnego Allegro.

Jeśli masz wątpliwości dotyczace zakupu laptopa, komputera stacjonarnego, monitora, drukarki, czy samodzielnie złożonego własnego zestawu komputerowego odwiedź naszego bloga.

 

copywriting
copywriting

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowych postach
MEGA OFERTA
Tusze do drukarek 10% taniej
Ostatnie artykuły
Shopping Cart