10% rabatu na zakup tuszy do drukarek w sklepie stacjonarnym

Kupujemy projektor do domu. 5 porad dla kupującego.

Projektor, kino domowe, multimedia, rtv
Share it

Projektor do domu. 5 porad zanim kupisz, i będziesz żałował.Projektor do domuPołowa wakacji za pasem. Niedługo jesienne wieczory.

Niedługo zamiast spędzać czas na swieżym powietrzu zapragniemy być może odkurzyć dawno nie używaną konsolę do gier czy Netflixa aby nadrobić zaległości.

Warto zastanowić się nad zakupem projektora, do naszego salonu, który może być doskonałą alterntywą wobec wiszącego tu telewizora,

W ostatnich latach projektory i rzutniki wyraźnie potaniały.

Poprawiła się również jakość wyświetlanego przez nie obrazu.

Jeszcze kilka lat temu temu tego typu urządzenia można było spotkać głownie na salach konferencyjnych, w biurach, czy podczas szkoleń. Wymagały ekranu, odpowiedniego zaciemnienia pomieszczenia a i tak ich jakość pozostawiała wiele do życzenia.

Obecnie spotykamy je coraz częście w domu,niewielkie rozmiary, waga, doskonała jakość obrazu powoduje że uzupełniaja nasz domowy system multimedialny i cieszą podczas oglądania filmów, korzystania z konsoli do gier, czy oglądania ważnych widowisk sportowych.

Projektor do domu, kino domowe

Poniżej przedstawiamy kilka parametrów na które wart zwrócić uwagę podczas zakupu:

  • rozdzielczość  parametr który ma olbrzymi wpływ na komfort użytkowania projektora.Projektory 4K i Full HD to standard na obecne czasy. Popularne rozdzielczości obsługiwane przez nasze projektory to : 1024 × 768, 1280 × 800, 1920 × 1080, 1920 × 1200 i 2840 × 2160

Projektor rozdzielczosc

  • kontrast – ważny parametr, w pomieszczeniach bez naturalnego źródła światła. (kino domowe zainstalowane w ciemnym, specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu) W naszym salonie parametr który ma znaczenie drugorzędne.

Projektor kontrast

  • żywotność lampy. Nowe urządzenia mają mogą pracować nieprzerwanie przez 10-15tyś godzin. Dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia które generuje obraz laserowo, ponieważ oprócz doskonałej jakości wyświetlanego obrazu mamy żywotność na poziomie 30-40tysięcy godzin.

Projektor lampa

  • głośność pracy urządzenia – długa praca projektora, generuje sporo ciepła. Warto zakupić urządzenie, którego układ chłodzenia nie wpływa na komfort użytkowania. Wentylatory zainstalowane wewnątrz rzutnika potrafią wywolywać sporo hałasu.

Projektor halas

  • format obrazu projektora – do zastosowań biznesowych częściej używany 4:3. W multimediach, filmach, podczas gry na konsoli 16:9, czy 16:10 (panoramiczny)

Projektor format obrazu

Czy warto kupić projektor do domu?

Niezła jakość obrazu, możliwość wyświetlania obrazku na 2-3m ekranie, wbudowane głośniki, złącze usb, hdmi, wyjście optyczne audio to atuty przemawiające za zakupem rzutnika do celów domowych.

Poza tym niewielka waga, możliwość podłączenia laptopa, powoduje, że mamy mozliwość zainstalowania mobilnego kina domowego, w dowolnym miejscu, gdzie tylko jesteśmy.

Osobiście nie zastąpił bym swojego  65calowego telewizora w salonie, ale jako urządzenie dodatkowe sprawdza się w domu znakomicie, dając wiele frajdy wszystkim użytkownikom.

Projektor w domu

No products were found for this query.

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowych postach
MEGA OFERTA
Tusze do drukarek 10% taniej
Ostatnie artykuły
Shopping Cart