10% rabatu na zakup tuszy do drukarek w sklepie stacjonarnym

Serwis laptopów – 5 najczęstszych powodów awarii

Share it
awaria laptopa

6 popularnych usterek – serwis laptopów.

Od ponad 20 lat zajmujemy się sprzedażą i serwisem komputerów przenośnych. Ile laptopów przeszło przez nasze nie wie chyba nikt z nas.  Zresztą nikt nie prowadził tego typu statystyk ani badań w tym zakresie. A awariach laptopów dowiesz się z naszego bloga. Jedno jest pewne. Z czasem zauważyliśmy powtarzalność usterek tego samego typu w uszkodzonych laptopach przynoszonych nam przez klientów do naszego serwisu.

W dzisiejszym blogu wymienimy kilka najbardziej popularnych przyczyn awarii laptopa, które mogą się przytrafić niemal każdemu jego użytkownikowi.

  1. uszkodzenie matrycy – przyczyna czysto mechaniczna. Chwila nieuwagi, laptop niedbale zabezpieczony w czasie transportu i nieszczęście gotowe. Matryca może zostać uszkodzona mechanicznie i elektronicznie. O awariach matryc w komputerach przenośnych pisaliśmy w tym poście.
  2. zalany laptop – chwila nieuwagi i za nasze gapiostwo będziemy musieli zapłacić wysoką cenę. Właśnie wylaliśmy szklankę ulubionego napoju czy drinka na naszego laptopa. W najlepszym razie do wymiany klawiatura. W najgorszym czeka nasz kosztowna naprawa, wymiana płyty głównej naszego laptopa. O tym, jak zadziałać w przypadku zalania naszego laptopa znajdziecie pod tym adresem
  3. laptop się przegrzewa – twój komputer przenośny podczas pracy zwalnia niemiłosiernie. Pomimo naszych najszczerszych chęci, praca na laptopie staje się uciążliwa, i z tyłu głowy już pojawiają się myśli dotyczące zakupu nowego urządzenia. Niekoniecznie. Odwiedź nasz serwis komputerowy gdzie wykonamy dla Ciebie usługę dotyczącą wymiany pasty termoprzewodzącej na najbardziej wrażliwych na ciepło układach elektronicznych.  O przyczynach i sposobach postępowania z przegrzewającym się laptopem dowiesz się z tego artykułu. Przeczytaj również post o przegrzewającym się komputerze stacjonarnym.
  4. uszkodzony zasilacz, bądź gniazdo zasilania. – laptop ma problem z włączeniem się. Nie ładuje bateria. Laptop przy zmianie jego położenia samoczynnie się wyłącza. Przyczyną może być uszkodzony zasilacz, albo gniazdo zasilania na płycie głównej.  O uszkodzonych zasilaczach do laptopów pisałem tutaj. Jak dobrać mi dbać  właściwie o baterię dowiesz się z tego artykułu.
  5. uszkodzony dysk twardy – Laptop zwalnia bądź ma problemy z uruchomieniem się. Warto zdiagnozować dysk twardy. Diagnostykę dysku twardego wykonasz po przeczytaniu tego posta. Warto przemyśleć wymianę dysku HDD na SSD, jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś. O dyskach HDD i SSD przeczytasz pod tym adresem.
  6. usterki programowe – wirusy, nie aktualizowane sterowniki oraz bios, zaśmiecony dysk twardy, system, rejestr plików systemu operacyjnego, zapomniane hasło systemowe. 
  • Wirusy – chory system operacyjny. O wirusach, programach antywirusowych i jak sobie spróbować poradzić w takim przypadku dowiesz się czytając ten materiał
  • Nie aktualne sterowniki sprzętowe oraz bios laptopa mogą być przyczyną wielu awarii. O tym w jaki sposób zidentyfikować sprzęt, jakiego używamy i jak wykonać samemu aktualizację sterowników przeczytasz tutaj. Przy okazji warto wykonać aktualizację biosu płyty głównej naszego laptopa, jednak tą czynność zalecamy tylko zaawansowanym użytkownikom komputera. 
  • Zaśmiecony dysk i rejestr plików Windows. Zbyt dużo plików, zapełniona pamięć podręczna przeglądarki, duży i obarczony wieloma błędami plik rejestru to kolejny powód , dla którego nasz system operacyjny Windows może „odmówić posługi”. O przyśpieszeniu komputera i zrobieniu porządków na dysku twardym dowiesz się, jeśli wejdziesz na nasz link prowadzący do bloga.
  • zapomniałem hasła do Windows – Ratunku. Hasło, przy pomocy którego do tej pory logowałeś się do systemu Windows nie działa – nie panikuj. Przeczytaj artykuł i spróbuj powtórzyć zapisaną tam instrukcję.

„Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.”- doszło do awarii twojego laptopa. Nie panikuj. Przeczytaj uważnie lekturę naszego bloga, bądź skorzystaj z pomocy naszego serwisu komputerowego

Odwiedź nasz sklep internetowy, OLX, czy aukcje Allegro.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością podejmiemy się niemal każdej naprawy.

Dostarcz uszkodzony laptop do naszej siedziby.

OLMAR IT – sklep komputerowy

95-035 Ozorków

ul. Starzyńskiego 33

tel 513-027-516

Bezpłatnie zdiagnozujemy usterkę, zrobimy kosztorys, a po jego akceptacji dokonamy naprawy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowych postach
MEGA OFERTA
Tusze do drukarek 10% taniej
Ostatnie artykuły
Shopping Cart