10% rabatu na zakup tuszy do drukarek w sklepie stacjonarnym

Tanie laptopy są dobre, bo są dobre i tanie.

tani laptop
Share it

Dlaczego tanie laptopy są dobre?

Bo są dobre i tanie.

Mnogość laptopów poleasingowych na rynku bardzo często wywołuje niemały chaos w głowach kupujących. Mając do dyspozycji kilkanaście firm produkujących tanie laptopy i co najmniej kilkadziesiąt modeli trudno się na któryś zdecydować.

Sam fakt, że zamierzamy zakupić laptop poleasingowy, to niemały sukces , wobec tego, że jeszcze kilka miesięcy temu nie chcieliśmy nawet słyszeć o używanym laptopie.

Przekonała nas jednak myśl, że kupując tani laptop poleasingowy zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy.

 

 Czy tani laptop wystarczy mi do pracy?

Szukając laptopów poleasingowych, na rynku warto określić jakiego rodzaju pracę będziemy na nim wykonywać.

Inne potrzeby będzie miał 12 latek, korzystający z  laptopa do nauki zdalnej, i gry w MineCrafta, a inne wytrawny gamer, wyciskający ostatnie FPS z najnowszych produkcji. 

Inaczej do pojęcia tani może podejść grafik komputerowy, czy inżynier, który wykorzystuje laptop do profesjonalnej pracy.

 

Skupmy się jednak na laptopie służącym do ogólnego użytku domowego.

Używany laptop służący do internetu, komunikatorów, słuchania muzyki, oglądania Netflixa, grania w proste gry przeglądarkowe, czy zakupów internetowych.

Do większości tego typu zastosowań wystarczy nam laptop oparty na procesorze Intel i5, co najmniej 8gb pamięci RAM, z zainstalowanym na dysku SSD systemem Windows 10.

 

W przypadku zakupu laptopa do tego typu użytkowania da się wygenerować chyba największe oszczędności.

Aby komfortowo pracować w internecie, nie potrzebujemy i5-i7 11-12generacji. Nie mamy też potrzeby posiadania jakiejś turbo grafiki z wydajnym akceleratorem 3D.

W zależności od budżetu jakim dysponujemy zakupimy odpowiednio: laptop z procesorem Intel i5 3 generacji, 4-8gb ram w kwocie około 700-800zł, laptop z procesorem Intel i5 6 generacji, 8 gb ram za którego zapłacimy około 1000-1200zł, aż w końcu laptop z Intel i5 8 generacji, z co 8gb ram DDR4 na pokładzie – który kosztować będzie ponad 1500zł.

Wszystkie laptopy wyposażone w dysk SSD, oraz matryce HD.

Pomimo różnicy w cenie dochodzącej do 50% w przypadku najtańszego i najdroższego egzemplarza, komfort pracy na prezentowanych jednostkach okazuje się  podobny. Różnica zciera się przez to, że do instalacji Windows wykorzystaliśmy SSD. W każdym z przypadków Windows startuje około 5sekund. Po uzyskaniu pełnej gotowości i załadowaniu systemu oraz sterowników da się natychmiast pracować, i to bardzo komfortowo.  Bez trudu otworzymy duża aplikację w trybie wielookienkowym, a system nie pozwala na denerwujące lagi oraz niestabilność Windows. Dysk, nawet w dużym stopniu zajęty przez dane, pracuje stabilnie, i nie zwalnia, jak jego „talerzowy” odpowiednik (HDD). Przełączanie pomiędzy okienkami jest płynne, nigdzie i nie „haczy” interface Windows

 

Podsumowując:

Tani laptop poleasingowy, okazuje się zupełnie wystarczający do naszych potrzeb domowych.  Wydając pieniądze od 700-1500zł otrzymujemy komfort i wydajność nowego urządzenia, a zaoszczędzona przy zakupie gotówka może być przeznaczona na przyjemności.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule postu, tani laptop może być dobry, a nawet bardzo dobry dla naszych potrzeb,i to za około 1/3 wartości nowego laptopa.

Jeśli szukasz laptopa, notebooka, komputer, monitora, drukarki czy akcesoriów odwiedź naszego bloga.

Być może natkniesz się na coś interesującego.

Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego, OLX i Allegro.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu komputerowego.

OLMAR IT

95-035 Ozorków

ul. Starzyńskiego 33

tel. +48 513-027-516

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowych postach
MEGA OFERTA
Tusze do drukarek 10% taniej
Ostatnie artykuły
Shopping Cart